Kaymakam Türker ve eşi kan vermek için sıraya girdi. Kayıt işlemlerinden sonra Kaymakam Türker 8. Eşi İlknur Türker ise 4. Kez kan vererek ilçeye örmek davranışta bulundular.


Kan bağışı esnasında konuşan Kaymakam Türker, “Kan, acil değil sürekli ihtiyaçtır.

Vatandaşlarımızın kan bağışları, sevdiklerimizi hayatta tutmak için çok önemli. Hayatta başımıza her an bir şey gelebilir ve kan nakline ihtiyacımız olabilir. Bu sebep ile tüm vatandaşlarımızdan, Türk Kızılay`ına düzenli olarak kan bağışında bulunmalarını rica ediyorum” dedi.


Türk Kızılay’ı Artvin ve Rize Kan Bağış Merkezi Doktoru Sami Yıldırtan, “Artvin, kan bağışı konusunda Türkiye`de en duyarlı illerden bir tanesi. Artvin ilçelerinde en duyarlı ilçesi ise Hopa ve ikinci sıra Borçka İlçesi olduğunu aktardı.


Türk Kızılay`ı olarak herhangi bir vatandaşımızın kan peşinde koşmaması için bugün burada olduğu gibi her yere gidiyoruz. Yeter ki kan vermek için bizleri çağırsınlar” diye konuştu.


Türk Kızılay’ı görevlileri, Kaymakam Türker’e ve bağışta bulunanlara tatlı ve içecek ikram etti.


 Kan verenler arasında 16. kez kan veren Salim Yelkenci, “Kan vermek vücutta bir alışkanlık oldu, kan vermesem belli bir zaman sonra rahatsız oluyorum, darlanıyorum, verdiğim kan sonrası beni mutlu eden Kızılay Merkezinden, gelen, ‘verdiğiniz kanla bir kişiye hayat verdiniz’ mesajı çok etkiliyor, ifadeleri ile sağlığı hakkında önemli deneyimini aktardı.


Haber: Fatma Küçük Atasert

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile