İzmir’de korkutan deprem


Ege Denizi’nde İzmir’in Seferihisar ilçesinde saat 14.51’de 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem çevre iller ve İstanbul ile Bursa’dan da hissedildi. İşte depremin şiddeti ve hissedildiği iller…

AFAD, merkez üssü Ege Denizi’nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Deprem başta çevre iller olmak üzere İstanbul ve Bursa’dan da şiddetli bir şekilde hissedildi.

Öte yandan Kandilli Rasathanesi ise, depremin şiddetini 6.8 olarak duyurdu.

“İzmir’e ve Seferihisar’a geçmiş olsun”

Depremin merkez üssü olan Seferihisar’da belediye başkanı İsmail Yetişkin açıklamalarda bulundu.

Yetişkin yaptığı açıklamada, “İzmir’e ve Seferihisar’a geçmiş olsun. Ölümlü bir haber gelmedi şu ana kadar. Biz tüm birimlerle görüşme içindeyiz. Herkes telaşlı ve evlerinden dışarıda” ifadelerine yer verildi.

Depremin hissedildiği bir başka il olan İstanbul’da ise vali Ali Yerlikaya, “İstanbul’da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Tüm vatandaşlarımıza ve İzmir’e geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

AFAD, İzmir’de meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı!

4 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıklandı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 4 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Koca, “İzmir’deki depremde ne yazık ki 4 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplamda 120 vatandaşımız depremden etkilendi. 38 ambulansımız, 35 UMKE ekibimiz ve 2 ambulans helikopterimiz olay yerinde. Tüm desteğimizle İzmir halkının yanındayız. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bayraklı dışında büyük merkez ilçelerimizde yıkım yok. Bayraklı bölgesinde enkaza ulaşım ve yaralı nakli için ana arterleri boş bırakalım. Seferihisar Sığacık’ta denizin yükselmesi nedeniyle su baskınları yaşandı. Ekiplerimiz görevlerinin başında” dedi.

Tarih boyunca İzmir’i yıkan depremler

1688, 1739 ve 1778’deki depremler, İzmir’de büyük hasarlara yol açmıştı. İzmir ve civarında 1779, 1785, 1786, 1787, 1798, 1801, 1828, 1846, 1850, 1862, 1873, 1880, 1883, 1889, 1899 ve 1909’da depremler oldu.

Türkiye Jokey Kulübü, İzmir Şirinyer Hipodromu’nun İzmirli vatandaşları misafir etmeye hazır olduğunu açıkladı.

AFAD: Vatandaşlarımızın sosyal medyada oluşabilecek dezenformasyon içerikli paylaşımlara itibar etmemeleri, doğru bilgi için resmi kaynakları takip etmeleri rica olunur.

AFAD: Ege Denizi’nde Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında saat 18.14’te 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Bayraklı ilçemizde sıkıntı büyük. Maalesef kayıplarımız ve yaralılar var. Tüm İzmir, Bayraklı ilçemize sahip çıkacağız. Çadır ve mobil tuvalet imkanları sağlıyoruz. Tüm ilçelerimizde ikram araçlarımız servis yapacak.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, İzmir genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldıklarını bildirdi

ajansspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir